آیا قیمت بیت کوین می تواند سطوح 16هزار دلاری را حفظ کند؟

بی شک بیت کوین در یکی از صعودی ترین شرایط بازار طی چند سال اخیر قرار دارد بطوریکه برای اولین بار پس از سالها، موفق شد از مرز 16000 دلار عبور کند. قیمت بیت کوین پس از چندین بار تلاش برای عبور از مرز 16000 دلار در ماه نوامبر(آبان)، توانست یک رکورد قیمتی جدید یعنی 16199 دلار را برای امسال ثبت کند.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین با افزایشی بی سابقه

این رکورد سالانه از کف قیمت بیت کوین -اسفند سال گذشته-یعنی 3800 دلار، رشدی 300 درصدی را به ثبت رسانده است  که رشدی چشمگیر است و می تواند آلت کوین ها را بار دیگر از میان برداشته و بیت کوین را به جایگاه اصلی خود بازگرداند.

خرید بیت کوین
Stan Druckenmiller

استن دراکن میلر، از موفقترین مدیران شرکت های سرمایه گذاری، این هفته اعلام کرد که انتظار دارد بسیار بهتر از طلا عمل کند و بدین منظور اقدام به خرید بیت کوین کرده است. او یکی دیگر از افراد سرشناس در حوزه سرمایه گذاری است که خرید بیت کوین را به طلا ترجیح داده است.

صرافی ارز دیجیتال

با این حال با در نظر گرفتن این موضوع که شاخص ترس وطمع در بالاترین حد خود قرار دارد، اصلاح در قیمت ها اجتناب ناپذیر است.

شاخص ترس و طمع خرید وفروش بیت کوین

شاخص ترس وطمع یک ابزار کاربردی برای سنجش احساسات بازار است. زمانیکه این شاخص بالای 80 باشد، اصلاح قیمت بسیار محتمل از ادامه روند صعودی خواهد بود. این رضایت از بازار غالبا کوتاه مدت است زیرا بازار معمولا بر خلاف انتظار اکثر معامله گران خرید و فروش بیت کوین پیش می رود.

فروش بیت کوین
شاخص ترس و طمع بیت کوین

اگرچه این موضوع که افراد مشهور درحوزه سرمایه گذاری اعلام کردند که بیت کوین خریده اند یا اینکه سازمانها و شرکت ها به خرید یا فروش بیت کوین روی آورده اند می تواند باعث صعودی شدن بازار و افزایش خرید بیت کوین شود، اما به این معنی نیست که اصلاح در قیمت بیت کوین صورت نمی پذیرد. در واقع چنین اصلاحاتی ، نشان دهنده سلامت بازار بیت کوین است.

در سال 2017، بیت کوین چندین افت 30 درصدی داشت که منجر به بازیابی سطوح مقاومت قبلی می شدند و مانند یک سکوی پرش برای قیمت بیت کوین و افزایش روزافزون آن عمل می کرد.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on reddit
Translate »